skip to Main Content
0940 747 000 - Pracovné dni 7:00 - 17:00 info@emter.sk

Modulové drevostavby

žiť lepšie a pohodlne

Modulové drevodomy – najčastejšie otázky a odpovede

Nie. Je to modulový dom, čo znamená, že základná jednotka je modul, ktorý sa dá ďalej modifikovať a rozširovať. Zároveň je aj mobilný, keďže je postavený na zemných skrutkách alebo betónových pätkách. No je zložený čisto z prírodných a recyklovateľných materiálov – drevo, drevovláknitá izolácia, fúkaná celulóza, sádrovláknitá alebo bio doska a i. Viac informácii o stavbe stien nájdete na stránke Technické parametre. Prírodné materiálny zabezpečujú vyšší komfort bývania – tepelný a akustický komfort, zdravé prostredie bez nebezpečných látok. Naše mobilné domy z dreva ponúkajú všetky výhody kontajnerového domu a ešte omnoho viac.

Samozrejme. Na druhom mieste  stačí mať zemné skrutky alebo betónové pätky, na ktoré váš dom opäť ukotvíte a pripojenie na inžinierske siete. Všetko ostatné cestuje s vami.

Systém SIVÁ VODA je jedna z našich technológií ochrany životného prostredia, ktorá zároveň šetrí vašu peňaženku. Voda z umývadla, sprchy a prania sa prečistí a znova použije ako úžitková voda na polievanie, splachovanie a iné. Viac informácií o sivej vode.

V prvom rade už svojou výstavbou a použitými materiálmi sú naše drevené mobilné domy čisto ekologické. Všetky materiály sú recyklovateľné alebo kompostovateľné. Nepoužívame žiadne škodlivé nátery, drevo je tepelne upravené tak, aby vydržalo poveternostné podmienky. Šetrenie energií spočíva v hrúbke a meteriáloch izolácie, ktorá zabezpečuje efektívne využitie tepla v dome. V zime udržuje teplo a v lete chráni pred prehrievaním. Ochladzovaniu v letných mesiacoch pomáha aj vegetačná strecha, ktorá zachytáva potrebnú vlahu. Veľkosť a umiestnenie okien pomáha v zime zbierať energiu zo Slnka, a tak prirodzeným spôsobom vyhrieva váš dom. Šetrenie vody v dome okrem spotrebičov a sprchových hlavíc zabezpečuje náš systém SIVÁ VODA. Viac informácií o modulových drevostavbách.

Áno. Mobilné domy si môžete kúpiť v ktoromkoľvek štádiu ich stavby a zvyšok si doladiť podľa svojich predstáv.

Ozvite sa nám a myv radi spravíme prehliadku rozostavaného modulového domu v prevádzke firmy pri Trenčíne. Dohodnite si termín prehliadky.

Je to vďaka hrúbke a materiáloch izolácie, ktorá zabezpečuje efektívne využitie tepla v dome. V zime udržuje teplo a v lete chráni pred prehrievaním. Ochladzovaniu v letných mesiacoch pomáha aj vegetačná strecha, ktorá zachytáva potrebnú vlahu. Veľkosť a umiestnenie okien pomáha v zime zbierať energiu zo Slnka, a tak prirodzeným spôsobom vyhrieva váš dom.

Cena sa odvíja od použitých materiálov, technológii, vybavenia a štádia stavby, v ktorom si chcete modulový drevodom kúpiť. Optimálne náklady zahŕňajú náklady na vstupnú investíciu, prevádzku vrátane energií a náklady na likvidáciu alebo recykláciu materiálov po skončení užívania. Zo skúseností vyplýva, že najlacnejšie riešenie nebýva najvýhodnejšie.

Bližšie informácie vám radi poskytneme telefonicky alebo mailom.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám.

    súhlasím so zasielaním občasných noviniek.

    Back To Top