skip to Main Content

Modulové drevostavby

žiť lepšie a pohodlne

Najčastejšie otázky a odpovede

Nie. Je to modulový dom, čo znamená, že základná jednotka je modul, ktorý sa dá ďalej modifikovať a rozširovať. Zároveň je aj mobilný, keďže je postavený na zemných skrutkách alebo betónových pätkách. No je zložený čisto z prírodných a recyklovateľných materiálov – drevo, drevovláknitá izolácia, fúkaná celulóza, sádrovláknitá alebo bio doska a i. Viac informácii o stavbe stien nájdete na stránke Technické parametre. Prírodné materiály zabezpečujú vyšší komfort bývania – tepelný a akustický komfort, zdravé prostredie bez nebezpečných látok. Naše mobilné domy z dreva ponúkajú všetky výhody kontajnerového domu a ešte omnoho viac.

Samozrejme, v závislosti od vašich aktuálnych potrieb môžete prikúpiť ďalší modul alebo vám radi pomôžeme s premiestnením nepotrebného modulu na nové stanovisko. Pristaviť, alebo odobrať modul, môžete kedykoľvek, ale najlepšie je, keď sa s tým vopred počíta.

Vďaka unikátnej konštrukcii a moderným materiálom je možné modulový drevodom využiť aj ako nadstavbu. Odporúčame však najprv konzultáciu so skúseným projektantom. Radi vám poradíme.

Záleží od toho, akým spôsobom vníma daný stavebný úrad stavbu modulového drevodomu. Preto odporúčame osloviť priamo stavebný úrad, ktorý bude vašu stavbu posudzovať.

Ak je modulový dom naprojektovaný a sú dostupné všetky materiály, výroba momentálne trvá do 6 mesiacov. Prečítajte si, ako celý proces prebieha.

Ozvite sa nám a my vám radi spravíme prehliadku rozostavaného modulového domu v prevádzke firmy pri Trenčíne. Dohodnite si termín prehliadky.

Samozrejme. Na druhom mieste  stačí mať zemné skrutky alebo betónové pätky, na ktoré váš dom opäť ukotvíte a pripojenie na inžinierske siete. Všetko ostatné cestuje s vami.

Samozrejme, projekt by sme však potrebovali vidieť a skonzultovať s vami váš zámer.

Základný modul 40 m2 a moduly, ktoré sú určené na obmedzené užívanie počas roka, spadajú pod výnimku podľa Zákona č.555/2005 Z.z. o energetickej hospodárnosti budov. Nemusí byť pri nich splnená energetická trieda A0. Ale aj v tomto prípade všetky skladby konštrukcií sú navrhnuté tak, aby boli vhodné aj pre budovy s takmer nulovou potrebou energie.  V prípade spájania modulov, keď úžitková plocha je väčšia ako 50 m2 a moduly sú určené na trvalý pobyt, musia podľa zákona byť  domy s takmer nulovou potrebou energie. Tu treba počítať s úspornými technológiami a obnoviteľnými zdrojmi energie. 

V prvom rade už svojou výstavbou a použitými materiálmi sú naše drevené mobilné domy čisto ekologické. Všetky materiály sú recyklovateľné alebo kompostovateľné. Nepoužívame žiadne škodlivé nátery, drevo je tepelne upravené tak, aby vydržalo poveternostné podmienky. Šetrenie energií spočíva v hrúbke a meteriáloch izolácie, ktorá zabezpečuje efektívne využitie tepla v dome. V zime udržuje teplo a v lete chráni pred prehrievaním. Ochladzovaniu v letných mesiacoch pomáha aj vegetačná strecha, ktorá zachytáva potrebnú vlahu. Veľkosť a umiestnenie okien pomáha v zime zbierať energiu zo Slnka, a tak prirodzeným spôsobom vyhrieva váš dom. Šetrenie vody v dome okrem spotrebičov a sprchových hlavíc zabezpečuje náš systém SIVÁ VODA. Viac informácií o modulových drevostavbách.

Cena sa odvíja od použitých materiálov, technológii, vybavenia a štádia stavby, v ktorom si chcete modulový drevodom kúpiť. Optimálne náklady zahŕňajú náklady na vstupnú investíciu, prevádzku vrátane energií a náklady na likvidáciu alebo recykláciu materiálov po skončení užívania. Zo skúseností vyplýva, že najlacnejšie riešenie nebýva najvýhodnejšie.

Bližšie informácie vám radi poskytneme telefonicky alebo e-mailom.

Áno. Mobilné domy si môžete kúpiť v ktoromkoľvek štádiu ich stavby a zvyšok si doladiť podľa svojich predstáv.

Je to vďaka hrúbke a materiáloch izolácie, ktorá zabezpečuje efektívne využitie tepla v dome. V zime udržuje teplo a v lete chráni pred prehrievaním. Ochladzovaniu v letných mesiacoch pomáha aj vegetačná strecha, ktorá zachytáva potrebnú vlahu. Veľkosť a umiestnenie okien pomáha v zime zbierať energiu zo Slnka, a tak prirodzeným spôsobom vyhrieva váš dom.

Systém SIVÁ VODA je jedna z našich technológií ochrany životného prostredia, ktorá zároveň šetrí vašu peňaženku. Voda z umývadla, sprchy a prania sa prečistí a znova použije ako úžitková voda na polievanie, splachovanie a iné. Viac informácií o sivej vode.

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku? Napíšte nám.

    súhlasím so zasielaním občasných noviniek.

    Back To Top