skip to Main Content

Dvojgeneračný dom

Dom je koncipovaný tak, aby spĺňal všetky podmienky na zdravý a komfortný život.

model dvojgeneračného domu

Výhody dvojgeneračného domu:

  • výhodnejšie financovanie prevádzky a rýchlejšie splácanie hypotéky
  • deti majú blízko k starým rodičom, na ktorých sa môžete spoľahnúť so strážením
  • môžete sa o vašich rodičov v každom prípade bez problémov postarať
  • oddelenú časť môžete prenajímať aj ako samostatný byt

Vzduchotechnické zariadenia s rekuperáciou tepla sú ideálne pre alergikov, deti a seniorov, ktorí majú zvýšené podmienky na klímu a potrebujú neustále čerstvý vzduch.

Skladby konštrukcií spĺňajú štandard budou s takmer nulovou potrebou energie. Budova tiež spĺňa aj požiadavku na energetickú hospodárnosť – primárna energia v triede A0.

Možnosť získať príspevok od štátu na stavbu nového domu.

Štandardy moderného dvojgeneračného domu:

Okná

Veľké plochy zasklenia zabezpečujú denné osvetlenie a kontakt s vonkajším prostredím po celý deň v každom ročnom období.

Prehrievanie

Proti prehrievaniu sú na mieru navrhnuté previsy strechy, balkóna a exteriérové žalúzie.

Konštrukcia

Skladby konštrukcií sú navrhnuté tak, aby čo najlepšie izolovali od vonkajšieho prostredia, a aby zároveň boli difúzne otvorené, zvukovo izolačné a chránili v maximálnej miere proti prehrievaniu v letných mesiacoch.

Akustika

Dispozícia je  jednoducho a funkčne navrhnutá tak, aby sa neprenášali nežiaduce zvuky z techniky a inštalácií do obytných miestností. V kuchynskej časti je aj z tohto dôvodu navrhnutý akustický podhľad.

Čerstvý vzduch

Prísun čerstvého vzduchu je zabezpečený nepretržite, pomocou vzduchotechnickej jednotky s rekuperáciou vzduchu, s možnosťou chladenia vzduchu v lete. Kvalita a vlhkosť vzduchu sa sleduje čidlami a podľa nich sa riadi automaticky aj intenzita vetrania.

Voda

Na ohrev teplej vody slúži spoľahlivo celý rok tepelné čerpadlo. Na polievanie záhrady sa využíva sa dažďová voda, ktorá je zachytávaná v podzemnej nádrži. V časti zelenej terasy je absorbovaná samotnou strechou na závlahu extenzívnej bezúdržbovej zelene.

Osvetlenie

Vnútorné priestory majú inteligentné osvetlenie, ktorému sa v priebehu dňa mení farba aj intenzita na vytvorenie príjemného vnútorného prostredia, kde si môžete oddýchnuť.

Garáž

Garážové státie je riešené carportom pre dve autá. Alternatívu viacgeneračného domu vieme dispozične zmeniť podľa požiadaviek aj na rodinný dom s dvojgarážou s dostatočným priestorom pre odkladanie bicyklov a záhradného nábytku.

Modelový dom:

Pôdorys je len modelový, radi dom prispôsobíme Vaším požiadavkám.

model pohľadov dvojgeneračného domu
Back To Top