skip to Main Content

Modulové drevostavby

vaša Cesta s nami

Chceli by ste bývať ekologicky, ale neviete, kde začať? Jednou z možností EKO bývania  je modulový drevodom.

Aby vaša predstava o tom, ako by mal váš vysnívaný ekologický rodinný dom vo finále vyzerať, dostala reálnu podobu, budete potrebovať skúseného projektanta. Ten presne vie, aké stavebné materiály a inovatívne technológie využiť.

Ste zvedaví, ako celý proces stavby moderného a ekologického modulového drevodomu prebieha? Od vášho nového bývania vás delí len 6 krokov:

1. Váš záujem

Každý príbeh má svoj začiatok a cesta za vlastníctvom ekologického minimalistického drevodomu sa začína telefonickým rozhovorom s jedným zo spolupracovníkov. Sme tu, aby sme splnili vaše sny o zdravom a ekologickom bývaní a pomohli vám vybudovať zdravý a šťastný domov. Aby sme pochopili váš zámer, prediskutujeme vaše nápady, plánovanie i rozpočet a vydáme sa na prvú časť spoločnej cesty.

ako bývať ekologicky - v modulovom drevodome

2. Návšteva pozemku

Predtým, ako vám navrhneme modulový drevodom na mieru, radi by sme navštívili plánované umiestnenie, posúdili dopravu a zvolili najlepšie miesto pre nový domov.

Cieľom prehliadky pozemku je nájsť ideálne miesto pre ekologický drevodom a zistiť, ako čo najefektívnejšie využiť moderné technológie vo váš prospech. Táto časť je o porozumení vašich snov a skúmaní spôsobov, aký priestor by mohol ekologický modulový drevodom poskytnúť pre vás, vašu rodinu alebo podnikanie.

pozemok

3. Návrh

Keď sa oboznámime so všetkými okolnosťami, môžeme začať s návrhom na mieru. Náš projektový tím vám pripraví štúdiu s vizualizáciami  a vzorkami materiálov, ktoré vám pomôžu čo najvernejšie spoznať návrh ešte pred začiatkom realizácie. V tejto fáze odporúčame konzultáciu na miestnom stavebnom úrade. Nie každý stavebný úrad totiž k stavbe modulového drevodomu vyžaduje stavebné povolenie. Tvorba návrhu je spoplatnená podľa rozsahu.

modulový drevodom - návrh minimalistického eko domu

4. Plánovanie

Ak ste si vybrali individuálny návrh, proces plánovania môže trvať niekoľko týždňov. Preto je potrebné začať s predstihom, ideálne hneď.

Digitálny návrh vo virtuálnej realite je kľúčový. Vytvárame informačný 3D model. Vďaka BIM projektovaniu šetríme váš čas i peniaze. Tým, že si celú stavbu môžete pozrieť ešte pred zahájením výrobného procesu, predídeme zbytočným komplikáciám, nedorozumeniam a možným chybám, ktoré by v konečnom dôsledku mohli celý proces spomaliť a predražiť.

Po vytvorení všetkých potrebných dokumentov môžeme aj vo vašom mene podať na úradoch žiadosti o vyjadrenie k vášmu zámeru a podľa potreby podať žiadosť o stavebné povolenie.

modulový drevodom - plánovanie

5. Konštrukcia

Softvér drevospracujúceho stroja s presnosťou na 1 mm pripraví a opracuje celú konštrukciu vášho ekologického drevodomu.

Následne začnú pracovať v skutočnej realite kvalifikovaní remeselníci. Stavba je vykonaná precízne a s láskou.

Ak máte záujem, radi vám z prírodných materiálov navrhneme aj dizajn interiéru. Nábytok spolu s konštrukciou domu dodáva ako celok tú správnu vôňu vášmu novému modulovému drevodomu.

konštrukcia modulového drevodomu

6. Spokojné užívanie

Súčasne s výrobou je tá pravá chvíľa na prípravu miesta osadenia, zriadenie potrebných prípojok a vhodných základov. Aj tu môžete využiť našu pomoc, alebo urobiť prípravu svojpomocne. Keď bude všetko prichystané, prichádza posledná fáza celého procesu. Dopraviť a osadiť vám vysnívaný ekologický modulový drevodom. Posledný krok na ceste k vlastnému, vysnívanému bývaniu.

A zároveň začiatok novej etapy vášho života. Len vy, vaša rodina a vôňa dreva v zdravom prostredí bez škodlivých náterov a alergií.  

ako postaviť ekologický rodinný dom

 

Veríme, že sme vám proces stavby domu priblížili a vysvetlili. 

Radi vám na vašej ceste k novému bývaniu pomôžeme.

Back To Top