skip to Main Content

MODULOVÝ DREVODOM RAKÚSKO

Vďaka efektívnemu digitálnemu plánovaniu bez papiera sa tu mohlo aj týmto spôsobom šetriť životné prostredie. Modulový dom je vyrobený z prírodného stavebného materiálu dreva. Drevo je úžasný, prírodný materiál, dobre vonia a je z neho príjemný pocit. Prístup je z terasy prekrytej pergolou. Vysoko tepelne izolačné jadro obvodovej konštrukcie udrží vonku dlho teplo a chlad a v zime príjemné teplo vo vnútri. Ideálne riešenie pre oddych. Na malom priestore je všetko, čo je potrebné na rekreáciu alebo na trvalé bývanie.

Vegetačná strecha

Na zabezpečenie strechy proti letnému prehrievaniu a podpory biodiverzity, je na streche
nízko údržbová vegetačná strecha s vysadenými
rozchodníkmi. Pestré farby rozkvitnutých rozchodníkov budú lákadlom pre rôzne druhy hmyzu. Časť trávnatej plochy pozemku, na ktorej je modulový drevovom postavený na zemných skrutkách, je nahradený vegetačnou strechou. Dvojplášťová prevetrávaná strecha dopĺňa funkciu vegetačnej strechy a prevetrávanej fasády, ktoré sú navrhnuté na adaptáciu na klimatické zmeny.
Nielen výber materiálov, ale aj riešenie konštrukcií riešime udržateľne a ekologicky.

Exteriérový obklad

Difúzne otvorená stenová konštrukcia s odvetranou fasádou zaisťuje príjemnú klímu v miestnosti a optimálne harmonizuje dizajn a funkčnosť. Obklad zo sibírskeho smrekovca patrí medzi trvácnejšie a tvaro stálejšie obklady. Poveternostne podmienky mu neublížia. Remeselní majstri sa pohrali aj s detailmi.

Interiérový obklad

Obklad v interiéri je z tatranského profilu bez viditeľného kotvenia. Prepracované a čisté línie sú viditeľné aj na tomto obklade. Všetky nátery drevených prvkov a obkladov sú opatrené olejmi na prírodnej báze. Obklad ponúka dodatočnú ochranu proti hluku a integruje všetky inštalácie a rozvody. Najvyššia kvalita materiálov a spracovania robí modulový drevovom odolným, stabilným v hodnote a zaručuje dobrú hodnotu pri ďalšom predaji.

Kúrenie

Vďaka hrubej tepelnej izolácii modulu a izolačnému zaskleniu s trojsklom, potreba tepla na vykurovanie priestoru je nízka. Postačujú aj úsporné elektrické sálavé panely, ktoré nie sú náročné na montáž a rovnako ani nezaberajú priestor. S minimálnymi nákladmi na vykurovanie, rok čo rok, ušetríte veľa financií a zároveň chránite životné prostredie.

Vybavenie

Vďaka tuhej a pevnej drevenej nosnej konštrukcií interiér môže byť vybavený komplet s obkladmi a inštaláciami. Nemusíme sa obávať transportu. Dodávka a montáž na mieste sa tým značne urýchli. Sú výhradne použité trvalo udržateľné produkty – pri demontáži nevznikne žiadny nebezpečný odpad a je ľahko zdemontovateľný.


„PROFESIONÁLNA PRÁCA. Veľmi veľká spokojnosť. Príjemní pracovníci a majitelia firmy.“

Ing. Silvia Moar, Rakúsko

 

 

Back To Top