skip to Main Content

Zelené strechy – cesta k zdravšej budúcnosti


Viete, čo majú spoločné Kodaň, Amsterdam, Štokholm, Reykjavík, Vancouver, Portland či Singapur? Patria medzi najzelenšie mestá na svete. Vertikálne zelené steny, zelené strechy a samozrejme zelené plochy v mestách prinášajú množstvo výhod:

– zlepšujú klímu, regulujú podnebie, ochladzujú a zvlhčujú prostredie (stromy v meste schladia vzduch až o 4 °C), poskytujú tieň a v neposlednom rade sú dôležitým prvkom pre zachovanie biodiverzity. 

zelené strechy a ich výhody | emter.sk

Ak ste videli dokument Sira Davida Attenborougha – A Life on Our Planet, viete, že naša budúcnosť má len 2 scenáre. Ak zareagujeme včas, osud našej planéty dokážeme zvrátiť. Paradoxne k tomu stačí veľmi málo. Začať od seba.

Pozrime sa teda spoločne na to, akým spôsobom môžeme pridať ruku k záchrane života na Zemi:

1. Vráťme zeleň do miest a zastavaných plôch

Strechy budov sa môžu razom premeniť na zelené terasy, relaxačné oázy či parky a fasády domov na zarastené plochy. Kde nie je iná možnosť, rastlinné záhony v kvetináčoch sa dajú umiestniť kdekoľvek. 

Ak práve riešite svoje nové bývanie alebo hľadáte priestor na podnikanie, či rekreáciu, odporúčame Vám upriamiť pozornosť na modulové drevodomy. Sú cenovo dostupné, k dispozícii aj skladom, mobilné a vyrobené z ekologických materiálov. Vegetačná strecha na modulovom drevodome pôsobí termoregulačne, znižuje prevádzkové náklady a taktiež hluk, viaže prach a toxické mikročastice.

Chceli by ste sa o zelených strechách alebo modulových drevodomov dozvedieť viac? 

Radi Vám všetky otázky zodpovieme, napíšte nám, čo Vás zaujíma. Stačí vyplniť krátky formulár:

2. Znížme množstvo emisií

Preferujme šetrné technológie, výrobné procesy, využívajme obnoviteľné zdroje. Aby sme eliminovali ekologickú stopu, skúsme nahradiť jazdu autom MHD, chôdzou alebo jazdou na bicykli.

cyklokuriér Skvelá správa je, že ekologickou cestou sa vydávajú aj zásielkové služby. K elektromobilom DPD pribudli najnovšie aj cyklokuriéri.

3. Produkujme menej odpadu

V oceáne pribudne každý rok 9 miliónov ton plastového odpadu. Eliminácia plastov by teda mala byť krokom číslo jedna v každej domácnosti. Miesto jednorázových tašiek, sáčkov a obalov si zaobstarajme textilné alternatívy.

Tipnete si, koľko plastového odpadu vyprodukuje štvorčlenná rodina za 1 rok? Správna a zároveň alarmujúca odpoveď je 150 kg.

Možností, ako prispieť k zlepšeniu životných podmienok, je samozrejme oveľa viac. Budeme radi, ak sa nám v komentároch pochválite, čo konkrétne robíte Vy sami :).

Pre všetkých, ktorým nie je osud našej planéty ľahostajný, je zelená strecha tou správnou cestou. Ekologické bývanie v súlade s prírodou v modulových domoch je trendom budúcnosti.

Bude nám cťou, ak Vám môžeme na ceste k vysnívanému ekologickému bývaniu pomôcť konzultáciou alebo prezentáciou našich modulových drevodomov.

Ozvite sa nám

 

K tejto téme odporúčame:

Záhrada na streche

Pasívny dom – áno alebo nie?

Mobilné drevodomy | emter.sk

emter s.r.o. - projekty a stavby orientované na človeka a prírodu, modulové drevodomy, BIM projektovanie, domy drevostavby, stavby pre podnikanie a verejný sektor

Back To Top